Zawodowi kierowcy dbają o swoje serce?

8 cze 2015 r.

Fot. Shutterstock

Zawodowi kierowcy ciężarówek i autobusów powinni przykładać szczególną wagę do kontrolowania układu krążenia – siedzący tryb życia, nieregularne posiłki oraz stres związany z pracą to istotne czynniki ryzyka wystąpienia schorzeń kardiologicznych.

Ponadto na kierowcach autobusów spoczywa odpowiedzialność za setki ludzi, których codziennie przewożą. Prawidłowa wartość ciśnienia tętniczego krwi powinna mieścić się w przedziale pomiędzy 120/80-139/89 milimetrów słupa rtęci (mm Hg). Wszelkie odchylenia od tych wskaźników wymagają konsultacji z lekarzem. Jak wynika ze wstępnych danych uzyskanych w zeszłorocznych badaniach, średni wiek serca zawodowych kierowców jest aż o 17 lat wyższy niż ich wiek metrykalny.

By zobaczyć to wideo, włącz JavaScript i rozważ uaktualnienie przeglądarki do takiej, która wspiera HTML5 video.

Zawodowi kierowcy dbają o swoje serce?

Wypowiedź: Agnieszka Cyrych, pielęgniarka


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!