Sposób na ból brzucha przy chorobach jelit - opioidy

11 lut 2016 r.

Osoby dotknięte chorobami jelit borykają się z zaburzeniami motoryki przewodu pokarmowego i bólem brzucha. Nowych leków przeciwbiegunkowych i przeciwbólowych poszukuje dr Marta Zielińska z Zakładu Biochemii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Bazuje na związkach opioidowych, ale takich, które nie uzależniają oraz nie wywołują stanów euforycznych i depresyjnych.

Stypendium stanowiło bufor bezpieczeństwa, stabilności finansowej i pozwoliło skoncentrować się na pracy naukowej. Część pieniędzy badaczka przeznaczyła na udział w konferencji w Barcelonie. Zjazd Europejskiej Unii Gastroenterologicznej dał jej szansę na przedstawienie wyników badań, nawiązanie kontaktów z naukowcami z innych krajów i udział w ciekawych sesjach naukowych.

<< < 1 2 > >>

comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!