Lekarze: na endometriozę cierpi 1 mln Polek

27 sty 2011 r.

Endometrioza, bolesna choroba, często prowadząca do niepłodności, jest ciągle mało znana w Polsce, choć cierpi na nią 1 mln kobiet. Tymczasem, ostatnio pojawił się skuteczny lek na to schorzenie – mówili lekarze 26 stycznia na spotkaniu prasowym w Warszawie.

Jak podkreśliła, endometrioza upośledza wszystkie sfery życia – zawodową (powoduje regularne absencje w pracy), osobistą (unikanie kontaktów seksualnych z partnerem, problemy z zajściem w ciążę) i towarzyską (złe samopoczucie). 

Według prof. Paszkowskiego, gorszą jakość życia od pacjentek z endometriozą zgłaszają tylko kobiety z choroba nowotworową. 

Więcej o endometriozie można też przeczytać w serwisie internetowym poświęconym tej chorobie po adresem www.endometrioza.info.pl oraz na stronie stowarzyszenia - www.endometrioza.aid.pl. 
PAP - Nauka w Polsce, Joanna Morga
bsz

<< < 1 2 > >>

comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!