Krakowski Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika z akredytacją MZ

27 lis 2013 r.

Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie. Fot. dzieciecyszpital.pl

Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie otrzymał w środę certyfikat Szpitala Akredytowanego przez Ministra Zdrowia. Świadczy on o tym, że placówka spełniła wszystkie standardy wymagane, by być uznaną za w pełni bezpieczną i przyjazną pacjentom.

„Uzyskanie akredytacji to trudny proces, w który trzeba było włożyć dużo wysiłku i pieniędzy, ale myślę, że będzie to procentowało w przyszłości” - powiedział podczas uroczystości wręczenia certyfikatu dyrektor krakowskiej placówki Stanisław Stępniewski.

Akredytacja przyznawana jest przez Ministerstwo Zdrowia na wniosek rady akredytacyjnej Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Obecnie posiada ją 137 placówek na terenie całego kraju. Krakowski szpital dziecięcy otrzymał akredytację na trzy lata do 24 września 2016 roku.

Wojewódzki Szpital Dziecięcy im św. Ludwika w Krakowie uzyskał łączną ocenę spełnienia wszystkich standardów na wysokim poziomie 90 proc., co pozwoliło mu znaleźć się w pierwszej 10 najwyżej ocenionych placówek w Polsce. Status szpitala akredytowanego przyznawany jest od 75 proc. poziomu spełniania standardów.

Maksymalne oceny otrzymały m.in.: bezpieczeństwo pacjenta, kontrola zakażeń, laboratorium, diagnostyka obrazowa i odżywianie.

Jak podkreślił wicemarszałek województwa małopolskiego odpowiedzialny za służbę zdrowia Wojciech Kozak, szpitale certyfikowane wyznaczają najwyższe standardy wśród placówek w województwie. „Narodowy Fundusz Zdrowia nie nadąża za postępem jakości - za tym certyfikatem powinna iść pewność kontraktowania, w ten sposób NFZ powinien doceniać te placówki. Mam nadzieję, że tego się doczekamy” - zaznaczył.

Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie powstał 137 lat temu. Obecnie dysponuje 100 łóżkami pediatrycznymi, 25 łóżkami psychiatrycznymi oraz 25 łóżkami psychiatrii dziennej.

Placówka oferuje specjalistyczne usługi zarówno w zakresie lecznictwa zamkniętego, jak i ambulatoryjnego. Posiada pięć oddziałów i 14 poradni specjalistycznych. Zatrudnia 225 pracowników w tym 30 rezydentów, kształcących się w zakresie pediatrii, psychiatrii dziecięcej, reumatologii dziecięcej, alergologii dziecięcej. (PAP) rgr/ bos/ as/


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!