„Mam Haka na Raka” już po raz siódmy

24 paź 2013 r.

Logo Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży Mam Haka Na Raka. Fot. Facebook, profil Mam Haka Na Raka Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży

Siódma edycja Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży „Mam Haka na Raka” poświęcona jest nowotworom układu chłonnego – chłoniakom. Rejestracja do programu rozpoczęła się w internecie.

Istotą ogólnopolskiego programu „Mam Haka na Raka” jest zaangażowanie młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych w budowanie świadomego zdrowotnie społeczeństwa i przekonanie obywateli do wykonywania badań profilaktycznych. Co roku program poświęcony jest profilaktyce wybranego nowotworu, a jego efektem jest ogólnopolska kampania społeczna, zaprojektowana przez uczestników programu. Poprzednie edycje programu były poświęcone rakom: piersi, prostaty, szyjki macicy, płuc, jelita grubego oraz nowotworowi skóry – czerniakowi.

W tym roku młodzież stawi czoła chłoniakom, które coraz częściej występują także w polskim społeczeństwie.

Jak przekonują organizatorzy, to jedyny taki program, w którym młodzież może wykazać się wiedzą oraz kreatywnością i edukować dorosłych na temat profilaktyki nowotworowej. W finale młodzi ludzie mają szansę zaprojektować kampanię społeczną, którą zobaczy cała Polska.

"Chcesz zmieniać świat i realnie wpływać na ludzkie życie? Jesteś uczniem szkoły ponadgimnazjalnej, jesteś kreatywny i przedsiębiorczy? Jesteś odważny? Nie boisz się wyzwań? Chcesz pokazać rakowi, że nie ma tu dla niego miejsca? Przeżyj niezapomnianą przygodę, podejmij wyzwanie i staw czoła nowotworom układu chłonnego – chłoniakom. Weź udział w 7. edycji programu +Mam Haka na Raka+" - zachęcają organizatorzy.

W pierwszym etapie programu, uczniowie działają w swoich środowiskach lokalnych, szerząc wiedzę na temat możliwości zapobiegania rakowi i innym nowotworom złośliwym. Do drugiego etapu zostają zakwalifikowane zespoły, które wykażą się największym zaangażowaniem i kreatywnością. Drużyny te zostają zaproszone do udziału w warsztatach, których przedmiotem jest stworzenie kampanii promującej profilaktykę raka. Zwycięski projekt kampanii społecznej autorstwa uczniów jest opracowywany przez profesjonalistów z agencji reklamowej, a następnie realizowany w mediach i na nośnikach reklamowych w całej Polsce.

Więcej informacji na stronie internetowej programu www.mamhakanaraka.pl oraz na Facebooku www.facebook.com/Mam.Haka.na.Raka. Zgłoszenia do VII edycji programu trwają do 19 grudnia 2013 roku. Patronat merytoryczny nad tegoroczną edycją programu „Mam Haka na Raka” oraz towarzyszącymi mu działaniami sprawują: Polska Unia Onkologii, GlaxoSmithKline oraz Komisja Europejska. (PAP) pmw/ mrt/ jbr/


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!