Antystresowy biustonosz Microsoftu

7 gru 2013 r.

Antystresowy biustonosz Microsoft

Opracowany przez inżynierów z firmy Microsoft biustonosz potrafi wykrywać stres, by chronić przed otyłością – informuje serwis „BBC News/Health”.

Prototyp wyposażony jest w wyjmowalne sensory, które monitorują aktywność elektryczną serca (EKG) i skóry, aby sprawdzać zmiany nastroju. Ma to zapobiegać związanemu ze stresem objadaniu się. Dodatkowo stanik wyposażono w żyroskop oraz akcelerometr.

Informacje są przetwarzane za pomocą smartfona i wyświetlane na jego ekranie. Komunikaty ostrzegają, kiedy można się spodziewać największej tendencji do „emocjonalnego” objadania.

Biustonosz wybrano, jako platformę dla czujników z prostej przyczyny – jest blisko serca. Męska wersja okazała się trudniejsza do realizacji.

Testujące prototyp kobiety informowały o swoich emocjach po sześć godzin dziennie przez cztery dni. Uciążliwa okazała się konieczność ładowania akumulatora co 3-4 godziny.

W ubiegłym miesiącu zaprezentowany został także inny inteligentny biustonosz - przy każdym rozpięciu wysyła na Twittera komunikat zachęcający do samobadania piersi. Trwają zresztą prace nad stanikiem, który będzie sam wykrywał wczesne objawy raka piersi – firma, która nad nim pracuje zdążyła zgłosić patent.

Indyjskie studentki politechniki opracowały natomiast stanik rażący prądem ewentualnego gwałciciela. Urządzenie wysyła też SMS-a do znajomego kobiety lub najbliższego posterunku policji i podaje swoje położenie dzięki modułowi GPS.(PAP) pmw/ krf/


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!