Szpital dziecięcy w Olsztynie ma pracownię rezonansu magnetycznego

19 gru 2013 r.

Rezonans magnetyczny. Fot. Facebook, profil Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie

W Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie otwarto we czwartek pracownię rezonansu magnetycznego. Dotychczas dzieci, które wymagały badania takim urządzeniem, wożono do innych szpitali w mieście.

Pracownię rezonansu magnetycznego w olsztyńskim szpitalu stworzono w oparciu o zasady partnerstwa publiczno-prywatnego we współpracy z jedną z olsztyńskich spółek. Za ponad 4 mln zł spółka ta utworzyła pracownię, która mieści się w budynku szpitala. Koszty badań pacjentów szpitalnych będzie pokrywał NFZ (w ramach opłat za diagnostykę pacjenta), zaś osoby spoza szpitala, które chcą się przebadać rezonansem, będą musiały same pokryć koszty badania.

"Do tej pory, z powodu braku takiej pracowni w naszym szpitalu, konieczne było transportowanie dzieci, nierzadko w stanie ciężkim, do innej placówki" - przyznała dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie Krystyna Piskorz-Ogórek i przyznała, że badania te były ograniczone do jednego dnia w tygodniu, co wydłużało proces diagnozowania.

"Utrudniało to też organizację pracy, ponieważ wraz z pacjentem do sąsiedniej placówki musiał jechać zespół anestezjologiczny, który znieczulał pacjenta do zabiegu i transportował go z powrotem do szpitala" - przyznała Piskorz - Ogórek.

Szpital dziecięcy w Olsztynie rocznie leczy ok. 25 tys. pacjentów, z których 20 proc. stanowią pacjenci po urazach i wypadkach.(PAP) jwo/ itm/


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!