Afroamerykankom trudniej schudnąć

22 gru 2013 r.

Fot. Shutterstock

Czarnoskóre kobiety powinny mniej jeść i więcej ćwiczyć, aby zrzucić tyle samo kilogramów, co białe koleżanki – informuje magazyn „International Journal of Obesity”.

Naukowcy z Uniwersytetu w Pittsburghu (USA) stwierdzili, że Afroamerykanki mają wolniejsze spoczynkowe tempo przemiany materii oraz spalają mniej kalorii podczas codziennych aktywności niż białe kobiety, dlatego w celu utraty masy ciała powinny bardziej ograniczać ilość spożywanych pokarmów i więcej ćwiczyć.

Badacze poprosili uczestniczki eksperymentu o wzięcie udziału w 6-miesięcznym programie odchudzającym.

Okazało się, że czarnoskóre pacjentki traciły przeciętnie o ok. 2,6 kg mniej niż białe kobiety o zbliżonej początkowej masie ciała, pomimo stosowania rygorystycznej diety i uczestniczenia w tego samego typu treningach.

Już wyniki kilku poprzednich badań wskazywały na to, że działania zmierzające ku zrzuceniu zbędnych kilogramów są mniej skuteczne w przypadku czarnoskórych kobiet, ale dotychczas przypuszczano, że mogą być to efekty ich niekonsekwencji w przestrzeganiu wskazówek ekspertów. Teraz wiadomo, iż za trudności w chudnięciu odpowiada spowolniony metabolizm. (PAP) ooo/ mrt/


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!