NFZ: więcej pieniędzy na poradnie specjalistyczne w Zachodniopomorskiem

30 gru 2013 r.

Fot. Shutterstock

Zachodniopomorski Oddział NFZ planuje w 2014 r. przeznaczyć więcej pieniędzy na ambulatoryjne leczenie specjalistyczne. Łącznie do poradni i pracowni specjalistycznych ma trafić 5 mln zł więcej - zapowiedział w poniedziałek wicedyrektor oddziału Tomasz Żukowski.

Żukowski podkreślił, że w mijającym roku w zachodniopomorskich poradniach i pracowniach specjalistycznych udzielono ponad 3,4 mln porad, czyli o ok. 82 tys. więcej niż w roku ubiegłym. "Zależy nam, by pacjenci mogli uzyskać porady ambulatoryjne w jak największej liczbie, o ile ich leczenie nie wymaga hospitalizacji" - tłumaczył.

W 2104 r. na specjalistyczne świadczenia ambulatoryjne oddział zamierza przeznaczyć blisko 231,5 mln zł, czyli o 2, 2 proc. więcej niż w roku bieżącym. Więcej pieniędzy zostanie przeznaczonych m. in. na badania endoskopowe przewodu pokarmowego, rezonans magnetyczny, chirurgię dziecięcą, dermatologię i wenerologię.

Wyższe finansowanie otrzymają także niektóre szpitalne oddziały. Np. na anestezjologię i intensywną terapię zachodniopomorski NFZ przeznaczy w przyszłym roku blisko 17 mln zł więcej (z 74,3 mln do 91,1 mln zł). Ponad 32 mln zł trafi na szpitalne oddziały ratunkowe, tj. około jednej trzeciej więcej niż w 2013 r.

Rzeczniczka oddziału poinformowała, że od 1 stycznia 2014 r. czynna będzie nowa, całodobowa infolinia. (PAP)


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!