W Świnoujściu powstanie Regionalny Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej

31 gru 2013 r.

Fot. Shutterstock

Jeden z budynków Uzdrowiska Świnoujście zostanie przekształcony w Regionalny Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej. Prace ruszą w przyszłym roku, pochłoną 15 mln zł i zakończą się na początku 2015 r.

W poniedziałek podpisano umowę w sprawie przekazania na realizację projektu ponad 3,5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego - poinformowały służby prasowe Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego.

M.in. dzięki dofinansowaniu unijnemu zostanie przebudowany budynek Sanatorium Uzdrowiskowego "Admirał I", tak by był w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku położonym przy promenadzie nadmorskiej, ok. 50 m od morza, znajdą się w miejsca noclegowe, zaplecze gastronomiczne oraz baza zabiegowa i basen rehabilitacyjny. Zagospodarowany zostanie także teren wokół Ośrodka.

Realizacja projektu rozpocznie się w styczniu 2014 r.

Uzdrowisko Świnoujście przejął w ub.r. samorząd województwa. Jak argumentowali wówczas urzędnicy marszałka zachodniopomorskiego, jego komunalizacja ma zagwarantować utrzymanie charakteru działalności sanatoryjnej oraz sprzyjać podwyższaniu poziomu usług leczniczych oraz ich dostępności.

Marszałek zachodniopomorski Olgierd Geblewicz podkreślał wówczas, że przejęcie uzdrowisk w Świnoujściu i Kołobrzegu przez województwo ułatwi też pozyskiwanie środków zewnętrznych do ich rozbudowy i unowocześniania, szczególnie w nowej finansowej perspektywie unijnej.

"Dotrzymujemy słowa o wspieraniu projektów uzdrowiska w ramach nowego planu inwestycyjnego. Już pod koniec tego roku udało nam się dopracować umowę o dofinansowaniu pierwszego z projektów dla Uzdrowiska Świnoujście. Jest to element większej całości i zarazem pierwszy etap działań na przyszłe lata" – zaznaczył podczas poniedziałkowej uroczystości podpisania umowy Geblewicz.

Świnoujskie uzdrowisko dysponuje ośmioma ośrodkami położonymi w nadmorskiej dzielnicy miasta. Oferuje m.in. turnusy sanatoryjne i szpitalne, leczenie ambulatoryjne, wczesną rehabilitację kardiologiczną, a także pobyty lecznicze z zabiegami. Specjalizuje się przede wszystkim w leczeniu chorób: kardiologicznych, dermatologicznych, pulmonologicznych, reumatologicznych, układu narządu ruchu, układu oddechowego, układu krążenia i kobiet po mastektomii. (PAP)


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!