"Dziennik Polski": Centrum Radioterapii bez kontraktu z NFZ

3 sty 2014 r.

Fot. Shutterstock

Nie wiadomo, kiedy centrala Narodowego Funduszu Zdrowia zgodzi się na finansowanie leczenia chorych na raka. Pacjenci znowu muszą czekać – alarmuje "Dziennik Polski".

Otwarte 11 grudnia ubiegłego roku przy krakowskim "Rydygierze" Centrum Radioterapii z trzema nowoczesnymi akceleratorami do napromieniania planowało przyjmować chorych na raka już pięć dni później. Niezwłoczne przyznanie kontraktu tej długo oczekiwanej przez pacjentów i lekarzy placówce wydawało się oczywiste.

Niestety, prezesowi warszawskiej centrali funduszu, który musi wyrazić zgodę na ogłoszenie konkursu przez małopolski oddział NFZ na radioterapię w "Rydygierze", najwyraźniej się nie śpieszy. "Interweniowaliśmy wszędzie, gdzie było to możliwe: w NFZ w Krakowie, potem w centrali funduszu, w resorcie zdrowia itp." – wylicza Bożena Kozanecka, zastępca dyrektora ds. medycznych szpitala. Bez rezultatu.

Pomimo braku kontraktu właściciel Centrum, spółka RTCP zdecydowała się przyjmować chorych. Pierwszy pacjent został poddany napromienianiu w miniony poniedziałek. Zgłaszają się pacjenci z innych szpitali, w których ustawiono ich do kolejki. Bez kontraktu z funduszem Centrum nie będzie w stanie ich wszystkich przyjąć. (PAP)


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!