Do końca stycznia remont oddziału urologii w gorzowskim szpitalu

3 sty 2014 r.

Fot. Shutterstock

Gorzowski szpital wojewódzki wstrzymał przyjmowanie pacjentów na Oddział Urologii i Onkologii Urologicznej. Powodem jest kompleksowy remont i modernizacja oddziału, których koszt to ok. 4 mln zł. Oddział będzie zamknięty do końca stycznia br.

Agnieszka Wiśniewska z Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o. poinformowała PAP, że informacja o wstrzymaniu przyjęć została przesłana do lubuskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia i innych jednostek medycznych.

Pacjenci, którzy wymagają hospitalizacji, są kierowani do okolicznych szpitali z oddziałami urologicznymi, m.in. do Międzyrzecza, Drezdenka, Zielonej Góry, Nowej Soli czy Żar; mogą też leczyć się w szpitalach w Poznaniu i Zielonej Górze.

Oddział Urologii i Onkologii Urologicznej był jedynym oddziałem gorzowskiej lecznicy, który od jej wybudowania w latach 80. XX w. nie był kompleksowo remontowany. Teraz ze starego oddziału pozostaną jedynie mury. Wiele prac ma związek z zaleceniami inspektorów Sanepidu.

Wiśniewska przekazała, że po remoncie oddział będzie spełniał wszystkie obowiązujące standardy, co pozwoli na lepszą dostępność usług, a także szerszy ich zakres. Modernizacja umożliwi bowiem wprowadzenie specjalistycznych procedur medycznych, które dotychczas nie były dostępne.

„Urologia zyska nie tylko świeże oblicze, ale także nowy sprzęt i dodatkowy personel, by sprostać rosnącym potrzebom pacjentów. Ściany będą pomalowane, wymienione sanitariaty, całość dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych” - dodała Wiśniewska.

Od początku stycznia br. oddział jest całkowicie zamknięty, co oznacza, że nie ma na nim żadnych pacjentów. Władze szpitala zapewniły, że wyłączenie oddziału zostało tak zaplanowane, aby nie utrudniało to opieki nad pacjentami. Leczenie było prowadzone tak, aby wszyscy mogli zostać wypisani do domu przed rozpoczęciem prac remontowych.

Przed remontem oddział dysponował 20 łóżkami; w ubiegłym roku było leczonych na nich około 1,8 tys. pacjentów. Po remoncie liczba łóżek wzrośnie do 30, ponadto oddział będzie miał nowoczesny gabinet zabiegowy i salę wybudzeń.

Remont i wyposażenie oddziału będą kosztowały 4 mln zł, które lecznica wyłoży z własnego budżetu. (PAP)


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!