Nowoczesny oddział ratunkowy w bydgoskim szpitalu - największym w regionie

7 sty 2014 r.

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. A. Jurasza. Fot. jurasza.pl

Szpitalny oddział ratunkowy szpitala uniwersyteckiego w Bydgoszczy zaczął przyjmować pacjentów. Budowa nowoczesnego SOR w największym w regionie kujawsko-pomorskim szpitalu jest elementem wartego ponad 320 mln zł programu inwestycyjnego placówki.

Budowa nowego segmentu szpitala zakończyła się we wrześniu ub. r., ale kilka miesięcy trwało formalne przekazywanie obiektu, testy epidemiologiczne i sprawdzanie aparatury. Jak poinformowała we wtorek dyrekcja bydgoskiego szpitala, na nowym oddziale pojawili się już pierwsi pacjenci.

Budowa i wyposażenie kilkupiętrowego skrzydła budynku kosztowało 160 mln zł, z czego aż 100 mln zł to koszt wyposażenia. W ocenie dyrekcji placówki SOR jest obecnie jednym z najnowocześniejszych w kraju. Oddział został wyposażony w kilka stanowisk obserwacyjnych i diagnostycznych, sale reanimacyjne, cyfrową radiologię oraz nowoczesny tomograf komputerowy.

W pięciokondygnacyjnym obiekcie, oprócz szpitalnego oddziału ratunkowego ulokowano zespół sal operacyjnych, z oddziałem anestezjologii i intensywnej terapii medycznej, oraz centralną sterylizatornię. Budynek stanął w miejscu dawnego, głównego wejścia do największego w regionie kujawsko-pomorskim szpitala.

Na dachu zbudowano lądowisko dla helikopterów sanitarnych, dopuszczone także do przyjmowania lotów nocnych. Dzięki temu do SOR można będzie szybko przewieźć m.in. ofiary wypadków drogowych z całego regionu.

Inwestycja jest jednym z elementów wartego 327 mln zł programu rozbudowy i przebudowy Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy, finansowanego z budżetu państwa. W jego ramach powstał już oddział intensywnej terapii dla dzieci. Program obejmuje także budowę klinik: psychiatrii, dermatologii i geriatrii oraz Zakładu Opieki Paliatywnej. (PAP)


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!