Polka w Stowarzyszeniu Psychologii Rozwojowej

7 sty 2014 r.

Dr Justyna Michałek. Fot. uwm.edu.pl

Dr Justyna Michałek z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego została przedstawicielką Polski w organizacji zrzeszającej młodych naukowców zajmujących się psychologią rozwoju. Badaczka dołączyła do Sekcji Młodych Naukowców Europejskiego Stowarzyszenia Psychologii Rozwojowej (Early Researchers Union – European Association of Developmental Psychology – ERU EADP).

Dr Justyna Michałek pracuje w Katedrze Psychologii Rozwoju i Edukacji UWM.

 

"Jako przedstawiciel Polski chcę rozpowszechnić informacje o organizacji wśród polskich młodych naukowców zajmujących się tematyką rozwoju człowieka. Chcę zachęcić ich do wstąpienia do ERU. Wydaje mi się, że jest co promować. Właściwie współpracę zaczęłam od września ubiegłego roku, a już mogę ocenić, że inicjatywa ta jest niezwykła. Poznaję pełnych entuzjazmu młodych naukowców z Europy, którzy chcą działać i są bardzo kreatywni" – powiedziała Gazecie Uniwersyteckiej UWM dr Michałek.

 

ERU EADP jest organizacją zrzeszającą doktorantów oraz doktorów do 4 lat po uzyskaniu tytułu. Zajmuje się tematyką rozwoju w cyklu życia, ale także uwzględnia kontekst międzykulturowy.

 

We wrześniu 2013 r. dr Michałek uczestniczyła w warsztatach organizowanych dla młodych naukowców przez International Society for the Study of Behavioural Development (ISSBD) w Budapeszcie.

 

Jak tłumaczyła, podczas warsztatów okazało się, że młodzi naukowcy z krajów Europy Środkowo-Wschodniej dotychczas tylko w niewielkim wymiarze uczestniczyli w działaniach sekcji. Spotkanie w Budapeszcie było dla niej dobrą okazją do nawiązania współpracy.

 

Obecnie w ERU EADP działają młodzi naukowcy zajmujący się psychologią rozwoju z większości krajów Europy. Obecnie pracują nad tworzeniem tematycznych grup badawczych. Dodatkowo jako członkowie "dorosłej" ERU otrzymują propozycje współpracy przy różnych projektach badawczych pod okiem bardziej doświadczonych naukowców. Regularnie otrzymują informacje o konferencjach, grantach, stypendiach itp. Inną inicjatywą ERU są warsztaty pisania artykułów.

 

"Liczę, że członkostwo w ERU przyczyni się do tworzenia i realizacji takich projektów badawczych, które poszerzą dotychczasową wiedzę dotyczącą rozwoju człowieka. Poza tym mam nadzieję, że powyższe informacje o ERU staną się inspiracją przynajmniej dla niektórych olsztyńskich młodych naukowców w poszukiwaniu podobnych organizacji w swoich dziedzinach" – powiedziała dr Michałek.

 

PAP - Nauka w Polsce


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!