MZ: Piotr Warczyński nowym wiceministrem zdrowia

10 sty 2014 r.

Wiceminister Zdrowia Piotr Warczyński. Fot. Facebook, profil Piotra Warczyńskiego

Dotychczasowy dyrektor departamentu organizacji ochrony zdrowia w Ministerstwie Zdrowia Piotr Warczyński został nowym wiceministrem w tym resorcie - poinformował w czwartek PAP rzecznik prasowy MZ Krzysztof Bąk.

Warczyński zastąpi na tym stanowisku Krzysztofa Chlebusa, który w ostatnich dniach złożył rezygnację.

Premier Donald Tusk, mówiąc w minioną sobotę o rezygnacji Chlebusa, zapewnił, że nie ma w tym "dwuznaczności czy drugiego dna", powodem rezygnacji nie jest kwestia konfliktu z ministrem Bartoszem Arłukowiczem, lecz "inne plany zawodowe".

Tusk dodał, że lekarzom, zwłaszcza tym „uznanym z własnym dorobkiem”, praca w resorcie zdrowia nie zawsze dostarcza satysfakcji. „To są ludzie, którzy myślą intensywnie o powrocie do swojego zawodu. Ja to rozumiem" - powiedział premier.

Chlebus zajmował stanowisko wiceministra od sierpnia 2012 roku. Wcześniej był m.in. zastępcą kierownika Centrum Kardiologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku ds. ekonomizacji.

Dr nauk med. Piotr Warczyński jest specjalistą chorób wewnętrznych. Ma doktorat z gastroenterologii. Oprócz kierowania departamentem organizacji ochrony zdrowia w MZ był także wiceprzewodniczącym Rady Akredytacyjnej Ministra Zdrowia. Absolwent m.in. Warszawskiej Akademii Medycznej, Szkoły Głównej Handlowej, Krajowej Szkoły Administracji Publicznej oraz Akademii Obrony Narodowej.

Inicjator i współtwórca kilkunastu nowelizacji ustawy o zakładach opieki zdrowotnej, ustawy o pomocy publicznej i restrukturyzacji (2004 r.), projektu nowej ustawy o zakładach opieki zdrowotnej (2007 r.), pakietu ustaw zdrowotnych zawetowanych przez prezydenta w 2008 r., "planu B" i projektu ustawy o działalności leczniczej. (PAP)


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!