„Dziennik Zachodni”/Katowice: nowy ośrodek i przełomowa operacja

10 sty 2014 r.

Gamma Knife - Uniwersyteckie Centrum Okulistyki i Onkologii Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Fot. Facebook, profil Szpitala Klinicznego Ceglana

Specjalistyczny ośrodek onkologiczny powstał w Uniwersyteckim Centrum Okulistyki i Onkologii w Katowicach - informuje „Dziennik Zachodni”.

Stworzony dzięki współpracy uczelni, Szpitala Klinicznego Ceglana i partnerów prywatnych, będzie jedną z najnowocześniejszych placówek tego typu w kraju. Ośrodek wyposażony został w supernowoczesny sprzęt, w tym w drugi w Polsce Gamma Knife. To warte ok. 4 mln euro urządzenie służące do leczenia zmian nowotworowych w obrębie mózgu.

W czwartek w Uniwersyteckim Centrum Okulistyki i Onkologii przeprowadzono pierwszy zabieg z wykorzystaniem Gamma Knife. Operowano dziesięcioletnią dziewczynkę z Zabrza, u której niezłośliwy guz powodował m.in. napady padaczki i uniemożliwiał normalne życie. To kolejny przełom w polskiej medycynie - czytamy w gazecie.

Ośrodek, jako jeden z pierwszych w Polsce, specjalizować się będzie także w kompleksowym leczeniu nowotworów piersi. (PAP)

Przeczytaj także: "10-letnia dziewczynka z rzadką chorobą po zabiegu Gamma Knife"


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!