MZ: unijne przepisy ws. wędzenia konsultowano m.in. z resortem rolnictwa

14 sty 2014 r.

Zmiany przepisów UE w sprawie wędzenia wędlin konsultowano m.in. z resortem rolnictwa - poinformowało PAP Ministerstwo Zdrowia. W przyszłym tygodniu ma się odbyć spotkanie ws. tych regulacji z udziałem m.in. ministra rolnictwa i producentów wędlin.

Także w opinii prezesa "Polskiego Mięsa" Witolda Choińskiego zmiana przepisów nie jest problemem dla producentów wędlin.

W sprawie unijnego rozporządzenia dot. wędzenia wędlin do premiera oraz do ministrów zdrowia i rolnictwa zaapelował europoseł PiS Tomasz Poręba. Jego zdaniem wejście w życie tego dokumentu przełoży się nie tylko na ograniczenie produkcji, ale może też spowodować zamykanie zakładów i zwolnienia pracowników z firm zajmujących się wyrobem żywności wędzonej metodą tradycyjną. (PAP)

<< < 1 2 > >>

comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!