Przebudowa zakładu radiologii szpitala w Łasku za ok. 4,5 mln zł

15 sty 2014 r.

Szpital w Łasku. Fot. szpitalwlasku.pl

Prawie 4,5 mln zł ma kosztować przebudowa zakładu radiologii szpitala w Łasku (Łódzkie). Placówka zostanie wyposażona w nowe urządzenia diagnostyczne: tomograf komputerowy, angiograf oraz w pełni cyfrowy aparat RTG. To kolejny etap modernizacji szpitala.

Jak poinformowało w środę PAP biuro prasowe spółki Centrum Dializa, która od lipca 2012 roku zarządza łaską placówką, inwestycja ma być realizowana przez pół roku.

W tym czasie zostaną wyremontowane pracownie RTG oraz zaadoptowane dodatkowe pomieszczenia. Zmodernizowany zakład radiologii zostanie wyposażony w nowy sprzęt. Jego kierownik Katarzyna Olejniczak-Stuss przypomniała, że zakład nie był modernizowany od blisko 20 lat. Według niej inwestycja to "prawdziwy skok w przyszłość", a nowy sprzęt usprawni pracę całego szpitala.

Przebudowa zakładu radiologii jest kolejnym etapem restrukturyzacji i modernizacji szpitala. Dotychczas wyremontowany został już oddział kardiologii. Uruchomiono też specjalną salę tzw. podwyższonego nadzoru – jako uzupełnienie wobec OIOM-u. Dla pacjentów, którzy podczas hospitalizacji mają ograniczone możliwości ruchowe przygotowano łóżka wyposażone w materace przeciwodleżynowe.

Jak poinformował PAP Kamil Rudawiec z Centrum Dializa, do tej pory w modernizację szpitala zainwestowano ok. 2 mln zł.

Centrum Dializa powstała w 2000 roku w Sosnowcu, aby świadczyć usługi z zakresu hemodializoterapii. Obecnie firma zarządza ponad 40 stacjami dializ na terenie kraju. W planach spółki jest otwieranie kolejnych. Zarządza też szpitalami. (PAP)


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!