80 tys. zł na kontynuację miejskiego programu in vitro w Częstochowie

20 sty 2014 r.

Fot. Shutterstock

80 tys. zł przeznaczy w tym roku miasto Częstochowa na kontynuację miejskiego programu leczenia niepłodności metodą in vitro - poinformował w poniedziałek Urząd Miasta. Dotąd, w wyniku realizowanego od 2012 roku programu urodziło się czworo dzieci.

Z ogłoszonego pod koniec 2012 roku miejskiego programu in vitro, skierowanego do małżeństw - mieszkańców Częstochowy - skorzystały 32 pary. Urodziło się czworo dzieci - trzy dziewczynki i chłopiec. W drodze jest trójka dzieci, w tym dwoje z ciąży bliźniaczej.

"Tegoroczną procedurę rozpoczniemy w przyszłym tygodniu, ogłoszeniem konkursu dla klinik. Wyłonione w nim placówki medyczne będą realizowały program" - poinformował w poniedziałek rzecznik Urzędu Miasta Włodzimierz Tutaj.

Na kontynuację programu in vitro miasto przeznaczy w tym roku 80 tys. zł, w ubiegłym roku było to 150 tys. zł. "Obecnie zainteresowanie programem jest umiarkowane. Przypuszczamy, że ma to związek z ogłoszeniem rządowego programu leczenia niepłodności" - dodał Tutaj.

Program "Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Częstochowy" został podpisany na lata 2012-2014. Jest on skierowany do par, które wyczerpały wcześniej inne możliwości leczenia. Zakwalifikowani do programu otrzymują jednorazowe dofinansowanie w wys. 3 tys. zł.

Częstochowa, jako pierwsza w kraju wprowadziła takie rozwiązanie dla par. Według rzecznika, na kontynuację programu w następnych latach będą miały wpływ m.in. zainteresowanie par oraz głosowanie radnych. (PAP)


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!