W Poznaniu zmarł chłopiec, który nie został przyjęty do szpitala

24 sty 2014 r.

Fot. Shutterstock

Poznańska policja wyjaśnia okoliczności śmierci trzylatka, który zmarł po tym, gdy nie został przyjęty do jednego z miejskich szpitali. Dziecka nie udało się uratować, mimo akcji reanimacyjnej. Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz zlecił kontrolę w tej sprawie.

"Zleciłem swojemu wiceministrowi wysłanie kontroli konsultantów wojewódzkich i krajowych w tej sprawie. Wyjaśnimy tę sprawę tak, jak każdą inną tragedię, wyjaśnimy do końca, do ostatniej kropki" - powiedział dziennikarzom Arłukowicz. Szpital wdrożył wewnętrzne postępowanie.

Policja potwierdziła w piątek, że rano rodzice chłopca zauważyli, że dziecko jest osłabione i wymaga interwencji lekarza. Gdy mały pacjent nie został przyjęty w jednym z poznańskich szpitali, rodzice udali się do lekarza rodzinnego. Ten przebadał dziecko i odesłał je do domu.

Niedługo potem chłopiec zaczął tracić przytomność. Rodzice wezwali pogotowie. Ratownicy podjęli próbę reanimacji, ale nie udało im się uratować życia trzylatka.

Jak potwierdził w piątek PAP rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, o śmierci chłopca w mieszkaniu na poznańskich Jeżycach powiadomiło policję pogotowie ratunkowe. Nie chciał szerzej omawiać okoliczności sprawy.

Zastępca dyrektora poznańskiego szpitala Sylwia Świdzińska poinformowała PAP, że placówka wdraża wewnętrzne postępowanie, które ma wyjaśnić wszelkie okoliczności. Jak dodała, w zapisach szpitalnej izby przyjęć nie odnotowano wizyty rodziców z dzieckiem, którzy mieliby zgłosić się do szpitala.

Także wielkopolski NFZ zapowiedział wyjaśnienie sprawy. "Zgodnie z procedurami przeprowadzimy kontrolę, która wyjaśni doniesienia prasowe. Sprawdzimy, czy zachowane zostały wszystkie procedury" - powiedział PAP p.o. dyrektora Wielkopolskeigo Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Poznaniu Filip Nowak. (PAP)


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!