We Wrocławiu otwarto nową pracownię rezonansu magnetycznego za 4 mln zł

24 sty 2014 r.

Pracownia rezonansu magnetycznego - Centrum Diagnostyki Eksperymentalnej i Innowacyjnych Technologii Biomedycznych, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Fot. biomed.up.wroc.pl

Pracownię rezonansu magnetycznego uroczyście otwarto we Wrocławiu. Będzie ona funkcjonować w ramach Centrum Diagnostyki Eksperymentalnej i Innowacyjnych Technologii Biomedycznych Uniwersytetu Przyrodniczego.

Jak poinformowała rzeczniczka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu Małgorzata Wanke-Jakubowska, rezonans magnetyczny został zakupiony z dotacji celowej w wysokości 4 mln zł, przyznanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

„Rezonans magnetyczny to kolejny wysokospecjalistyczny aparat diagnostyczny. Jego zakup umożliwi prowadzenie diagnostyki, głównie układu nerwowego i krążenia, ale także innych schorzeń, takich jak choroby układu pokarmowego czy układu oddechowego. Centrum jest już wyposażone w ultrasonograf kliniczny z głowicą elektroniczną i videoprinter oraz wielofunkcyjny komputerowy systemu EKG” - wyjaśnia Wanke-Jakubowska.

Centrum Diagnostyki Eksperymentalnej i Innowacyjnych Technologii Biomedycznych świadczy usługi w zakresie eksperymentalnego testowania innowacyjnych technologii biologicznych i medycznych.

Jego budowa rozpoczęła się w 2011 roku, a zakończyła się w pierwszej połowie w 2012 roku. Uczelnia uzyskała na ten cel dofinansowanie w wysokości 1,3 mln zł ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego. (PAP)


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!