"Nasz Dziennik": Światowy Dzień Trędowatych

26 sty 2014 r.

Fot. Shutterstock

W niedzielę obchodzimy 61. Światowy Dzień Trędowatych. I choć ta groźna choroba już od blisko 30 lat jest uleczalna, to nadal bardzo często dotyka mieszkańców najuboższych rejonów świata – przypomina "Nasz Dziennik".

Wciąż zatem jest jeszcze daleko do całkowitego wyeliminowania trądu. Co dwie minuty pojawia się nowy przypadek zachorowania, co daje rocznie liczbę ponad 200 tys., w tym ponad 20 tys. dotyka dzieci poniżej 15 roku życia.

Chorym pomagają misjonarze, organizują instytucje opiekuńczo-lecznicze – fundacje, stowarzyszenia i ośrodki noszące imię Raoula Follereau.

Działania misjonarzy można wesprzeć, pomóc zakupić leki i potrzebne medykamenty dla cierpiących na trąd. Wystarczy ofiarować datki do puszek, które będą zbierane przy kościołach w Polsce – informuje dziennik. (PAP)


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!