Kardiologiczne szkolenia dla 600 wrocławskich pracowników pogotowia

27 sty 2014 r.

Fot. Shutterstock

Wrocławskie pogotowie ratunkowe w poniedziałek rozpoczęło specjalistyczne szkolenia kardiologiczne. Dotyczą one tzw. stanów nagłych, głównie zawału serca i obejmą 600 pracowników kilkudziesięciu podstacji, które obsługują ponad milion mieszkańców regionu.

Jak powiedział PAP wicedyrektor ds. lecznictwa Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu Zbigniew Dragan, całoroczne szkolenia odbywają się przy współpracy z Kliniką Kardiologii 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego.

„Jedną z najważniejszych kwestii jest to, by przy zawale serca odpowiednio zareagować i m.in. przewieźć pacjenta do specjalistycznej placówki. W szkoleniach weźmie udział prawie 400 ratowników medycznych, co ma szczególne znaczenie dla podniesienia ich kwalifikacji” - dodał Dragan.

Ratownicy będą szkoleni m.in. jak wykorzystywać sprzęt do radiowej teletransmisji danych zapisu EKG do dyżurujących w szpitalach kardiologów; zajęcia obejmą również wiedzę na temat najnowszych leków i standardów działania.

Dyrektor zaznaczył, że podobny cykl szkoleń pracownicy pogotowia ratunkowego przeszli w minionych latach w dziedzinie neurologii, co przyniosło pozytywne efekty.

Zajęcia przeprowadzone zostaną we Wrocławiu oraz w podstacjach siedmiu powiatów: wrocławskim ziemskim, trzebnickim, milickim, wołowskim, średzkim, oławskim i strzelińskim.(PAP)


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!