Wyszukiwarka wskaże brak kolejki do specjalisty

31 sty 2014 r.

Fot. Shutterstock

Dolnośląski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia uruchomił internetową wyszukiwarkę „Gdzie bez kolejek”. Pomaga ona pacjentom odnaleźć placówki, w których nie ma kolejek do danego specjalisty. W najbliższych miesiącach system ma objąć też inne usługi medyczne.

Jak powiedziała PAP w piątek rzeczniczka oddziału NFZ we Wrocławiu Joanna Mierzwińska, program obejmuje 220 placówek medycznych z całego regionu.

„W grudniu ubiegłego roku te placówki zgłosiły, że do danych specjalistów nie ma w nich kolejek, na tej podstawie zbudowaliśmy system informacji dla pacjentów, by usprawnić im dostęp do konkretnych usług” - wyjaśniła Mierzwińska.

Podkreśliła, że pacjent po odnalezieniu w wyszukiwarce internetowej informacji o braku kolejki powinien z placówką skontaktować się telefonicznie, by potwierdzić ten fakt. Ma również możliwość złożenia skargi do NFZ, jeśli okaże się, iż podana informacja jest nieprawdziwa.

Informacje w wyszukiwarce są weryfikowane codziennie.

„Zdajemy sobie sprawę z tego, że dzięki tej wyszukiwarce nie zlikwidujemy w ogóle kolejek, ale chcemy je uporządkować i usprawnić dostęp do specjalistów” - powiedziała Mierzwińska.

Zaznaczyła, że w kolejnych miesiącach ten system informacji obejmie również dostęp do innych usług medycznych w regionie m.in. rehabilitacyjnych i szpitalnych.

Na Dolnym Śląsku jest 2500 gabinetów specjalistycznych.(PAP)


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!