Koniec remontu oddziału urologii w gorzowskim szpitalu wojewódzkim

31 sty 2014 r.

Fot. Shutterstock

Gorzowski szpital wojewódzki zakończył remont Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej. Po miesięcznej przerwie od poniedziałku na oddział będą przyjmowani pacjenci.

Na gruntowną modernizację oddziału lecznica wydała ok. 4 mln zł – poinformowała w piątek PAP Agnieszka Wiśniewska z Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o.

Oddział Urologii i Onkologii Urologicznej był jedynym oddziałem gorzowskiej lecznicy, który od jej wybudowania w latach 80. XX w. nie był kompleksowo remontowany. Wiele przeprowadzonych teraz prac miało związek z zaleceniami inspektorów Sanepidu.

Po remoncie oddział spełnia wszystkie obowiązujące standardy. Modernizacja umożliwia wprowadzenie specjalistycznych procedur medycznych, które dotychczas nie były dostępne.

„W najbliższym czasie oddział wzbogaci się o tzw. ramię C – urządzenie, które umożliwia przeprowadzanie skomplikowanych zabiegów medycznych. Oddział będzie też dysponował aparatem, który umożliwi rozbijanie kamieni nerkowych ultradźwiękami i jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych” - wyjaśniła Wiśniewska.

Przed remontem oddział dysponował 20 łóżkami; w ub. roku było leczonych na nich około 1,8 tys. pacjentów. Po remoncie liczba łóżek wzrosła do 30, ponadto na oddziale powstał nowoczesny gabinet zabiegowy i sala wybudzeń.

Od początku stycznia br. oddział był całkowicie zamknięty. Władze szpitala zapewniły, że jego wyłączenie zostało tak zaplanowane, aby nie utrudniało to opieki nad pacjentami. Leczenie prowadzono tak, aby wszyscy mogli zostać wypisani do domu przed rozpoczęciem prac remontowych.

Od najbliższego poniedziałku zmodernizowany oddział będzie czekał na pierwszych pacjentów. (PAP)


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!