Pieniądze na leczenie i rehabilitację dla 8-latka z rzadką chorobą

31 sty 2014 r.

Fot. Shutterstock

Czek na ponad 10 tys. zł otrzymali w piątek w radomskim magistracie rodzice 8-letniego Szymona cierpiącego na rzadką chorobę Hallervordena-Spatz’a. Pieniądze udało się zebrać dzięki przedświątecznej akcji wspólnego malowania bombek choinkowych przez znanych radomian.

Akcja „Przyjaciele dzieciom” to wspólna inicjatywa radomskiego magistratu oraz Caritas Diecezji Radomskiej.

Podczas piątkowego spotkania rodzice 8-letniego Szymona dziękowali organizatorom akcji i darczyńcom za wsparcie. Podkreślali, że dzięki takiej akcji nie czują się sami ze swoim problemem. Pieniądze mają być przeznaczone na leczenie i rehabilitację chłopca.

Choroba Hallervordena Spatza, na którą cierpi 8-letni Szymon polega na zwyrodnieniu układu nerwowego z nagromadzeniem się żelaza w mózgu. To rzadkie schorzenie charakteryzuje się neurologicznym postępującym zaburzeniem ruchowym.

Akcja „Przyjaciele dzieciom” zorganizowana została po raz siódmy. Do udziału w przedsięwzięciu magistrat rokrocznie zaprasza znane osoby publiczne. W akcji tradycyjnie biorą udział przedstawiciele świata kultury, duchowieństwa, biznesu, samorządowcy, politycy, dziennikarze, szefowie służb i instytucji, często razem z rodzinami. Wszyscy zbierają się w jednym miejscu, by własnoręcznie pomalować bombki choinkowe. Następnie ozdoby zostają zlicytowane podczas specjalnego koncertu, a dochód jest przeznaczany na cele charytatywne. Dotychczas udało się w ten sposób zebrać blisko 30 tys. zł. (PAP)


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!