Dyrektorka szpitala w Dobrym Mieście odwołana ze stanowiska

31 sty 2014 r.

Fot. Shutterstock

Zarząd powiatu olsztyńskiego zdecydował w piątek o odwołaniu ze stanowiska dyrektorki szpitala w Dobrym Mieście. Decyzję uzasadniono "utratą zaufania co do możliwości kierowania zespołem ludzkim". Na dyrektorkę poskarżyła się staroście załoga szpitala.

W oświadczeniu zarządu powiatu olsztyńskiego podano, że decyzję podjęto po zasięgnięciu opinii rady społecznej dobromiejskiego szpitala. "Przyczyną odwołania była utrata zaufania co do możliwości kierowania zespołem ludzkim przez panią dyrektor" - napisano w komunikacie i dodano, że umowa pracy z dyrektorką zostanie rozwiązana z zachowaniem 3-miesięcznego wypowiedzenia.

Przed kilkoma tygodniami na dyrektorkę szpitala poskarżyła się olsztyńskiemu staroście załoga szpitala. Wskazywano m.in., że pani dyrektor nazbyt tnie koszty (miała m.in. nakazywać zabieranie z pojemników mydła w płynie i papierowych ręczników dla pacjentów) i źle odnosi się do załogi. Po tych informacjach starosta wysłał dyrektorkę na urlop i wszczęto w szpitalu kontrolę. Jej wyników starostwo nie ujawniło.

Dyrektorka szpitala Maria Mielniczek powiedziała PAP, że przyjmuje do wiadomości decyzję zarządu powiatu i podkreśliła, że się do niej dostosuje. "Pracowałam w tym szpitalu 8 lat, poświęcałam się pracy, spędzałam w niej także swój prywatny czas. Nie podzielam stanowiska zarządu co do oceny mojej pracy, ale zarząd mnie powołał i ma mnie prawo odwołać" - powiedziała Mielniczek. (PAP)


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!