Bezpłatna pomoc psychologiczna i prawna dla mieszkańców Sosnowca

1 lut 2014 r.

Fot. Shutterstock

Z bezpłatnej pomocy psychologicznej i prawnej mogą skorzystać mieszkańcy Sosnowca (Śląskie) w Centrum Profilaktyki i Psychoterapii Więzi „Kraina Świetlików”. Pomoc jest adresowana do dzieci i ich rodzin.

„Projekt Centrum jest odpowiedzią na ogromne zapotrzebowanie na ofertę wsparcia kierowaną do dzieci, młodzieży i rodziców z naszego miasta. W trakcie realizacji dotychczasowych działań wielu rodziców zainteresowanych było miejscem, w którym będą mogli dowiedzieć się, jak zwiększyć swoje kompetencje rodzicielskie, jak tworzyć dobrą więź z dzieckiem” – powiedziała naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Małgorzata Ochęduszko–Ludwik.

Kadra Centrum to doświadczeni psycholodzy i psychoterapeuci, którzy współtworzyli w Sosnowcu program profilaktyki i edukacji emocjonalnej skierowanej do dzieci i ich rodziców - "Kraina Świetlików".

Do Centrum może zgłosić się każdy, kto przeżywa problemy i trudne sytuacje związane z życiem rodzinnym. Będzie mógł skorzystać z konsultacji psychologicznych i pedagogicznych oraz poradnictwa prawnego.

„Ta nowa możliwość pomocy jest dopełnieniem naszej wcześniejszej oferty. Liczymy na to, że będziemy mogli wspomóc rodziny np. w trudnościach, jakie mają dzieci z przemocą wobec nich. Czasami takiej konsultacji wymagają trudne zmiany w życiu rodziny, np. rozwód” – wyjaśnił inspektor w Wydziale Polityki Społecznej Adrian Drdzeń.

Wcześniej w Centrum Profilaktyki i Psychoterapii Więzi „Świetlik” otwarto przyjazny pokój przesłuchań dzieci – „Komnatę Świetlików”. Odpowiednia aranżacja przestrzeni, wyposażenie i kolorystyka mają służyć temu, żeby dziecko występujące w roli świadka czuło się komfortowo. (PAP)


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!