W Katowicach koncert dla pacjentów w Światowym Dniu Walki z Rakiem

4 lut 2014 r.

Uniwersyteckie Centrum Okulistyki i Onkologii Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Fot. Facebook, profil Szpitala Klinicznego Ceglana.

Utwory z oper i operetek oraz muzyka poważna zabrzmią podczas wtorkowego koncertu dla pacjentów chorujących na nowotwory w holu ośrodka onkologicznego na terenie Uniwersyteckiego Centrum Okulistyki i Onkologii w Katowicach.

Okazją jest przypadający 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem.

Dla pacjentów zagrają muzycy z Katowickiego Towarzystwa Operowego, założonego przez muzyka Stefana Harasa, który zmarł we wrześniu 2012 roku po długiej walce z chorobą nowotworową w wieku zaledwie 28 lat.

„W ostatnich latach choroba uniemożliwiła mu kontynuowanie kariery artystycznej, jednak Stefan nie załamał się i rozpoczął aktywną działalność jako organizator życia kulturalnego. Dzisiejsze wydarzenie będzie też okazją, aby go upamiętnić” – powiedziała PAP rzeczniczka szpitala Anna Ginał.

Zapewniła, że personel placówki będzie w razie potrzeby pomagał pacjentom w dotarciu na koncert, zaplanowany o godz. 11.

„Będą mogli liczyć na pielęgniarki, które się nimi zaopiekują. Na koncert, dedykowany przede wszystkim chorym zmagającym się z chorobami nowotworowymi, zaproszeni zostali wszyscy nasi pacjenci oraz członkinie Stowarzyszenia Amazonek z Rudy Śląskiej” – dodała Anna Ginał. (PAP)


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!