Badania: kobiety w ciąży mają wiele obaw dot. zdrowia dziecka

5 lut 2014 r.

Kobiety w ciąży mają wiele obaw dotyczących zdrowia dziecka, a wśród debiutujących ciężarnych większe są obawy o to, jak poradzą sobie po porodzie - wynika z badań zaprezentowanych w środę przez Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM).

Jak mówił prof. Oszukowski, taki wynik badań pokazuje, że nadal istnieje grupa osób, które trzeba edukować, ponieważ nie mają podstawowej wiedzy na temat szkodliwości picia i palenia w ciąży. "Nawet jeden kieliszek wina wypity w czasie ciąży może wpłynąć na uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego dziecka" - podkreślił.

Badanie przeprowadzono w dniach 5-9 grudnia 2013 r. w grupie 300 kobiet w 4.-9. miesiącu ciąży metodą wywiadów wypełnianych samodzielnie przez internet CAWI.(PAP)

<< < 1 2 > >>

comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!