Rozstrzygnięto przetarg na rozbudowę Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

5 lut 2014 r.

Fot. Shutterstock

Blisko 195 mln zł będzie kosztowało dokończenie rozbudowy Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej – największej inwestycji w służbie zdrowia w regionie. Przetarg wygrało polsko-czeskie konsorcjum firm.

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej poinformowało w środę, że w przetargu na dokończenie rozbudowy i modernizacji Centrum wybrane zostało konsorcjum w skład którego wchodzą: polska spółka Block jako lider, czeska firma Block a.s. oraz polska spółka JP Contracting. Konsorcjum to złożyło najkorzystniejszą ofertę na kwotę 194,9 mln zł brutto.

„Jesteśmy gotowi do podpisania umowy z wyłonionym wykonawcą w najbliższym możliwym terminie” – powiedziała w środę dyrektor Centrum prof. Elżbieta Starosławska.

Na przetarg wpłynęły dwie oferty; drugą – na kwotę 214,3 mln zł brutto – złożył Budimex. Strony postępowania mają 10 dni na złożenie ewentualnego odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej w Warszawie.

Rozbudowa i modernizacja lubelskiego Centrum Onkologii rozpoczęła się w 2011 r. Prowadzona na zasadzie „zaprojektuj – wybuduj” miała zakończyć się w 2013 r. Jednak we wrześniu 2012 r. dyrekcja centrum zerwała umowę z wykonawcą, konsorcjum, którego liderem był Mostostal Warszawa, z powodu opóźnień budowy i błędów wykonawcy.

Pierwszy przetarg na dokończenie prac został unieważniony, ponieważ nie wpłynęła nań żadna oferta.

Łączne nakłady na inwestycję mają sięgnąć prawie 242 mln zł. Ponad 168 mln zł dotacji na ten cel Centrum Onkologii uzyskało z budżetu państwa. Pozostałe koszty mają być pokryte ze środków samorządu województwa lubelskiego.

Po rozbudowie powierzchnia szpitala ma się zwiększyć do około 56 tys. metrów kwadratowych, a liczba łózek – do 507. Ma być siedem sal operacyjnych oraz dwie sale chirurgii jednego dnia, a w podziemiach dwupoziomowy parking. Powstaną nowe oddziały: transplantacji komórek krwiotwórczych i leczenia raka tarczycy jodem, powiększony będzie oddział intensywnej terapii. Rozbudowa ma się zakończyć w 2016 r.

Obecnie Centrum ma 194 łóżka, rocznie leczy się tu ponad 35 tys. pacjentów. (PAP)


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!