Rabuś biżuterii zidentyfikowany dzięki pocałunkowi

5 lut 2014 r.

Fot. Shutterstock

Badanie DNA pobranego z policzka ofiary pozwoliło zidentyfikować rabusia biżuterii – informuje serwis „BBC News”.

Dwaj zamaskowani mężczyźni schwytali w kwietniu ubiegłego roku 56-letnią Anne, pracownicę paryskiego sklepu jubilerskiego, po czym wciągnęli ją do jej własnego domu.

Oprawcy przywiązali kobietę do krzesła i oblali wodą, wmawiając jej, że to benzyna i grożąc podpaleniem. Przerażona, zgodziła się ujawnić kody, pozwalające ukraść biżuterię i gotówkę ze sklepu.

Jeden ze sprawców udał się następnie do sklepu, a drugi przez cztery godziny pilnował Anne – dopóki wspólnik nie powiadomił go telefonicznie, że zabrał już łup. Wówczas rabuś pocałował zakneblowaną kobietę w policzek i uwolnił. Niezwłocznie powiadomiła policję.

Dzięki analizie pobranego z policzka DNA 22 stycznia br. udało się zidentyfikować jednego ze sprawców, 20-letniego mężczyznę, który z powodu innych przestępstw trafił już do więzienia na południu Francji.

Jak twierdzi, całując Anne chciał złagodzić traumę, którą spowodował.

Wspólnik rabusia nadal jest na wolności. (PAP)


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!