Arłukowicz: w ciągu kilku tygodni przedstawię tzw. pakiet kolejkowy (wywiad)

8 lut 2014 r.

Zmiany w onkologii, podstawowym i specjalistycznym lecznictwie, dodatkowe specjalizacje lekarskie oraz mapy zapotrzebowania zdrowotnego – to główne założenia tzw. pakietu kolejkowego; przedstawię go za kilka tygodni – zapowiada w wywiadzie dla PAP minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.

PAP: Po śmierci nienarodzonych bliźniąt z Włocławka w mediach pojawiła się krytyka organizacji pracy personelu medycznego. Z danych Państwowej Inspekcji Pracy wynika, że wielu lekarzy przekracza normy czasu pracy.

B.A.: Czas pracy lekarzy zatrudnionych na etatach określają przepisy, które nie mogą być łamane, nie powinno być przyzwolenia na takie przypadki. Ale w przypadku kontraktów sytuacja wygląda inaczej. Dlatego dyskutujemy o tym, jak kontrolować czas pracy lekarzy. Na pewno trzeba podkreślać rolę dyrektorów szpitali, którzy już dzisiaj mają prawo w umowie o pracę zawrzeć klauzulę zakazu pracy u konkurencji.

Rozmawiali: Paweł Rozwód, Beata Pieniążek-Osińska (PAP)

<< < 1 2 3 > >>

comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!