Ponad 8 mln zł na modernizację oddziału onkologii szpitala w Suwałkach

9 lut 2014 r.

Fot. Shutterstock

Ponad 8 mln zł otrzymał ze środków unijnych Szpital Wojewódzki w Suwałkach (Podlaskie) na modernizację oddziału onkologii i zakup nowego sprzętu. Oddział zostanie powiększony.

Jak poinformował PAP dyrektor szpitala Adam Szałanda, środki pochodzą z Programu Pomocy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013. Placówka otrzymała 2 mln euro, a szpital musi dołożyć 15 proc. środków własnych, które będą pochodziły z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku.

Szpital niedługo ogłosi przetarg na remont oddziału, który obecnie zajmuje jedno skrzydło szóstego piętra szpitala. Po modernizacji zajmie całe piętro, gdyż zostanie tam przeniesiona pracownia chemioterapii oraz zespół psychologów. Będzie także więcej łóżek.

W ramach projektu szpital zakupi sprzęt diagnostyczny, m.in. wysokiej klasy mammograf i sprzęt USG.

"To będzie nowoczesny skomputeryzowany oddział onkologiczny, którego w tej części Polski brakowało, a nasi pacjenci musieli jeździć do innych placówek medycznych" - powiedział PAP Szałanda. Dodał, że pacjenci będą mieli kompleksową obsługę w jednym miejscu, na jednym piętrze w szpitalu.

Szpital musi zrealizować projekt do połowy 2015 roku. Szałanda chce jednak zakończyć modernizację szybciej, do końca tego roku.

Szpital Wojewódzki w Suwałkach realizuje projekt ze Szpitalem Klinicznym w Grodnie, który otrzymał również 2 mln euro na zakup sprzętu i modernizację placówki. Szpitale zorganizują także konferencje i spotkania lekarzy dotyczące m.in. diagnostyki onkologicznej.(PAP)


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!