Za 4,5 mln zł zostanie zmodernizowany szpital w Sokołowsku

9 lut 2014 r.

Fot. Shutterstock

Sanatoria Dolnośląskie przeprowadzą remont zabytkowego obiektu - szpitala Biały Orzeł w Sokołowsku. Za 4,5 mln budynek zostanie przystosowany do prowadzenia opieki długoterminowej i rehabilitacji.

Jak poinformowała Anna Knowska ze spółki Sanatoria Dolnośląskie, inwestycja w modernizację Białego Orła jest częścią planów gminy Mieroszów, mających na celu odzyskanie przez Sokołowsko statusu uzdrowiska.

„Polska Akademia Nauk wydała już świadectwo potwierdzające lecznicze właściwości tamtejszego klimatu. Opinia PAN potwierdza, że wpływa on leczniczo na choroby układu oddechowego, choroby kardiologiczne, laryngologiczne, a także ortopedyczno-urazowe” twierdzi Knowska.

Właśnie w Sokołowsku w 1856 roku powstało pierwsze w Europie sanatorium leczenia gruźlicy, które w XIX i na początku XX wieku sprowadzało tu kuracjuszy z całego kraju, Rosji, Szwecji, Holandii a nawet Ameryki Północnej.

Odnowienie szpitala w Sokołowsku to tylko jedno z zadań stojących przed spółką Sanatoria Dolnośląskie w 1914 roku.

„Planujemy także zakończenie kompleksowego remontu nowoczesnej placówki Zimowit w Dusznikach-Zdroju. Z tą inwestycją wiąże się wdrożenie nowych programów rehabilitacyjnych, utworzenie nowoczesnych gabinetów zabiegowych i pokoi dla kuracjuszy. Docelowo Sanatorium Uzdrowiskowe Zimowit świadczyć będzie kompleksowe usługi z zakresu rehabilitacji ruchowej, schorzeń reumatologicznych, układu krążenia i walki z otyłością oraz zaburzeń układu trawiennego” - mówił prezes zarządu Sanatoria Dolnośląskie Sp. z o.o. Barbara Grzegorczyk.

Inwestycja sprawi, że ośrodek stanie się jednym z nowocześniejszych obiektów tego typu na mapie uzdrowiskowej Dolnego Śląska. Znaczna część przedsięwzięcia zostanie sfinansowana ze środków zewnętrznych.(PAP)


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!