Nowoczesny sprzęt i wyposażenie medyczne na targach Salmed 2014 w Poznaniu

10 lut 2014 r.

SALMED Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Medycznego - Międzynarodowe Targi Poznańskie. Fot. Facebook, profil SALMED Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Medycznego.

Aparatura medyczna, urządzenia rehabilitacyjne i rozwiązania informatyczne prezentowane są od poniedziałku w Poznaniu w trakcie Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Medycznego Salmed 2014. To największa tego typu wystawa w kraju.

W imprezie bierze udział ponad 300 wystawców z ponad 20 krajów. Ekspozycji towarzyszy szereg specjalistycznych konferencji.

Jak powiedziała w poniedziałek PAP dyrektor targów Salmed Monika Wietrzyńska, impreza organizowana jest głównie z myślą o profesjonalistach: menedżerach służby zdrowia i kadrze zarządzającej placówkami medycznymi. Jest też przeznaczona dla lekarzy, rehabilitantów, ratowników medycznych oraz pielęgniarek i położnych.

„Na targach prezentujemy około stu nowości produktowych. To m.in. innowacyjne umeblowanie przeznaczone dla szpitali dziecięcych, ale także aparaty EKG czy stoły operacyjne. Zobaczyć też można sterowany elektronicznie zestaw kołowy do łóżek szpitalnych” – powiedziała.

Wśród zgłoszonych premier są też m.in. łóżka, wózki, stoły operacyjne, oraz pierwszy defibrylator AED wyprodukowany w Polsce.

Ekspozycję targową uzupełnia prezentacja sprzętu laboratoryjnego, rehabilitacyjnego oraz stosowanego w ratownictwie medycznym. Na targach można też poznać ofertę systemów informatycznych do zarządzania placówkami służby zdrowia.

Prezentacji najnowocześniejszego sprzętu towarzyszą wykłady, warsztaty, konferencje, czy spotkania biznesowe o charakterze naukowo-szkoleniowym.

„Salmed jest połączeniem wystawy z konferencjami, których mamy około dwudziestu. Zaplanowaliśmy m.in. odbywający się po raz pierwszy w Polsce kongres Hospital Build & Infrastructure. To wydarzenie poświęcone budowie i architekturze szpitali oraz nowoczesnemu zarządzaniu tego typu placówkami” – poinformowała Monika Wietrzyńska.

W programie targów znalazła się też konferencja „Turystyka medyczna szansą dla polskich klinik”. „Organizacja tej konferencji wiąże się z nowym prawodawstwem dotyczącym korzystania z usług medycznych za granicą oraz obsługi pacjentów – obcokrajowców w Polsce. Chcemy pokazać dyrektorom szpitali, że warto przygotować się na takiego zagranicznego pacjenta. W trakcie konferencji dowiedzą się oni, jak najlepiej dostosować placówki medyczne, aby pacjenci zagraniczni chcieli korzystać z ich usług i polecali je innym” - powiedziała dyrektor imprezy.

Targi potrwają do środy. Wydarzenie organizowane jest przez Międzynarodowe Targi Poznańskie po raz 25.(PAP)


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!