Polacy w czołówce najzdrowszych cudzoziemców we Włoszech

11 lut 2014 r.

Fot. Shutterstock

Polacy są najzdrowsi wśród wszystkich cudzoziemców z krajów Unii Europejskiej mieszkających we Włoszech - takie wyniki sondażu opublikowano w raporcie Instytutu Statystycznego Istat. Ponad 88 procent Polaków w Italii deklaruje, że cieszy się dobrym zdrowiem.

Z ogłoszonych rezultatów ankiet na temat opinii o własnym zdrowiu wynika, że imigranci uważają się za zdrowszych od Włochów. 87,5 proc. obcokrajowców mówi, że czuje się dobrze albo wręcz bardzo dobrze. Taką samą deklarację składa 83,5 proc. Włochów.

W raporcie na temat zdrowia cudzoziemców we Włoszech, sporządzonego przez Istat na podstawie sondaży podkreślono, że wśród rezydentów z krajów unijnych prym pod względem opinii na temat swej kondycji fizycznej i psychicznej wiodą Polacy.

Polska wspólnota w Italii liczy niezmiennie od lat około 100 tysięcy osób.

Pośród imigrantów spoza UE najwyżej swoje zdrowie oceniają Chińczycy i Filipińczycy. O swej znakomitej formie zapewnia dziewięciu na dziesięciu z nich. Najgorsze zdanie na temat swego zdrowia mają Ukraińcy i Marokańczycy. (PAP)


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!