Lekarze: 1,5 mln Polaków ma depresję, coraz częściej ludzie aktywni

12 lut 2014 r.

W Polsce na depresję cierpi 1,5 mln osób, coraz częściej są to ludzie aktywni zawodowo, odnoszący sukcesy. To nowe oblicze depresji ma związek m.in. z szybkim tempem życia i zaburzeniem proporcji między pracą a wypoczynkiem – oceniają eksperci.

Niestety, co najmniej połowa osób cierpiących na depresję nie zgłasza się do lekarza. „Ludzie nie chcą tego rozpoznania” – ocenił prof. Łoza.

Dr Mazurek-Patejuk zwróciła z kolei uwagę, że pacjenci boją się leczenia lekami przeciwdepresyjnymi. „Myślą, że to psychotropy, że zmieniają osobowość, uzależniają, ale to tylko mity” – podkreśliła.

W ramach kampanii „Forum przeciw depresji” eksperci przekonują, że depresję trzeba i można skutecznie leczyć. Organizatorzy kampanii zapraszają 24 lutego w poniedziałek do Hotelu Mercure w Warszawie na Dzień Otwarty, podczas którego w godzinach 12.00-18.00 można będzie skorzystać z bezpłatnych konsultacji psychiatrycznych oraz wziąć udział w specjalistycznych wykładach. 12 lutego w godzinach 16.00 -18.00 oraz 21 lutego w godzinach 15:00 – 17:00 na stronie kampanii (www.forumprzeciwdepresji.pl) można będzie porozmawiać na czacie z psychiatrą. Do 31 marca trwa konkurs fotograficzno-plastyczny, którego tematem przewodnim jest anhedonia. (PAP)

<< < 1 2 > >>

comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!