„Dziennik Polski”: Szpital Specjalistyczny w Krakowie na giełdę

13 lut 2014 r.

Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie. Fot. Mach240390/Wikipedia

Krakowski Szpital im. L. Rydygiera, jeden z największych w Polsce i przekształcony w spółkę prawa handlowego, prawdopodobnie w przyszłym roku trafi na giełdę – informuje „Dziennik Polski”.

Władze chcą w ten sposób pozyskać pieniądze na zakup nowoczesnych urządzeń i remont sal dla pacjentów. Jak powiedział gazecie wicemarszałek województwa Wojciech Kozak, przekształcenie szpitala okazało się strzałem w dziesiątkę. Jednak, aby placówka osiągnęła europejski poziom, trzeba jeszcze sporo w nią zainwestować. A ponieważ na zwiększenie finansowania z NFZ nie ma co liczyć, pieniędzy trzeba szukać gdzie indziej.

„Chcemy, aby kolejnym etapem było wprowadzenie na giełdę. Przygotowania już rozpoczynamy, ale finał jest możliwy w przyszłym roku” – mówi wicemarszałek. To byłby pierwszy tak duży polski szpital wśród spółek giełdowych. Podobny pomysł pojawił się niedawno w Tczewie na Pomorzu, ale tam lecznica jest znacznie mniejsza, powiatowa.

Zdaniem wicemarszałka, krakowska lecznica jest jedną z najlepiej zarządzanych tego typu instytucji w Polsce. Zysk netto za ubiegły rok wyniósł 2,1 mln złotych. (PAP)


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!