Bieg po nowe życie - celebryci będą promowali ideę transplantacji

19 lut 2014 r.

"Bieg po nowe życie" akcja promująca ideę transplantologii. Fot. Facebook, profil Bieg po nowe życie.

Celebryci, dziennikarze, sportowcy i osoby po przeszczepach będą promowali ideę transplantologii uczestnicząc w "Biegu po Nowe Życie" na narciarskiej trasie biegowej w Wiśle – poinformował we wtorek rzecznik imprezy Tomasz Furtak.

„1 marca będziemy biegali na nartach, ale przede wszystkim promowali działania prozdrowotne i edukowali w zakresie transplantacji narządów. Chcemy zachęcić Polaków do świadomego oddawania narządów do przeszczepu i przeszczepu rodzinnego. Zależy nam na upowszechnieniu +oświadczeń woli+ oraz przełamywaniu barier społecznych i psychologicznych wobec świadomego dawstwa” – powiedział Furtak.

Udział w biegu potwierdzili już m.in. byli i aktualni sportowcy Artur Siódmiak, Tomasz Iwan, Tomasz Frankowski, Rafał Sonik i Jarosław Hampel, piosenkarze Szymon Wydra i Rafał Brzozowski, aktorzy i gwiazdy seriali, w tym Jarosław Jakimowicz, który sam był dawcą organu dla syna, oraz Izabela Zwierzyńska, Rafał Zawierucha i Olga Kalicka. Nie zabraknie kabareciarzy z formacji Łowcy.B. Z celebrytami zmierzą się sportowcy zrzeszeni w Stowarzyszeniu Sportu po Transplantacji.

Tegoroczna edycja imprezy będzie już czwartą z kolei. Pierwsza odbyła się w 2011 roku na Kubalonce i w Wiśle. Sygnał do startu biegu dała wówczas małżonka prezydenta Anna Komorowska, a prezydent Bronisław Komorowski wręczył nagrody zwycięzcom. W bieżącym roku para prezydencka objęła akcję patronatem.

Projekt powstał z inicjatywy sportowca Przemysława Salety, który oddał nerkę swojej córce, oraz Beaty Jurkschat, która zajmuje się promocją projektów społeczno-sportowych. (PAP)


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!