Nowoczesny oddział ortopedii otwarto w Sosnowcu

19 lut 2014 r.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu - Centrum Urazowe. Fot. wss5.pl

Klimatyzowane sale zabiegowe, pokoje dla dzieci wyposażone w łóżka dla rodziców oraz sale dla pacjentów z aneksami kuchennymi to udogodnienia, z których będą mogli korzystać pacjenci otwartego w środę oddziału ortopedii w szpitalu św. Barbary w Sosnowcu.

Remont Klinicznego Oddziału Ortopedii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu trwał rok.

"Nowa ortopedia zapewnia komfortowe sale dla pacjentów wyposażone w jedno, dwa lub trzy łóżka. Każda sala ma aneks kuchenny, prysznic, toaletę. Pacjenci wymagający szczególnej opieki mają do dyspozycji specjalne, regulowane łóżka. Dodatkowo, w oknach od strony południowej, zamontowano filtry chroniące przed promieniowaniem UV. Dzięki temu zabiegowi latem będzie chłodniej" - poinformował rzecznik szpitala Mirosław Rusecki.

W oddziale znajdują się również dwa pokoje dla najmłodszych pacjentów. Rusecki dodaje, że pokoje dla dzieci wyposażono dodatkowo w łóżka dla rodziców.

Remont i wyposażenie w sprzęt kosztował ok. 5,7 mln zł. Większość środków pochodzi z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Ministerstwa Zdrowia.

Sosnowiecki oddział ortopedyczny, w którym znajduje się ok. 67 łóżek jest jednym z największych w woj. śląskim. Rocznie wykonuje się tutaj ok. 2 tys. zabiegów operacyjnych z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu u dorosłych i dzieci - z wykorzystaniem najnowszych implantów i technik operacyjnych.

Remont kliniki ortopedycznej, to kolejny etap modernizacji szpitala św. Barbary. Prace rozpoczęły się w 2009 r. Dotąd przeprowadzono m.in. informatyzację szpitala, wymieniono windy, zainstalowano pocztę pneumatyczną ułatwiającą komunikację na terenie szpitala, przeprowadzono termomodernizację obiektu, wyremontowano też cztery kondygnacje szpitala, otwarto bank tkanek i komórek. Pod koniec ubiegłego roku za ok. 4,8 mln zł otwarto nowoczesny kompleks diagnostyczno-operacyjny przeznaczony do leczenia urazów wielonarządowych.(PAP)


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!