Aplikacja, która szkoli lekarzy

19 lut 2014 r.

Fot. Shutterstock

Konsultanci medyczni z Belfastu wspólnie ze specjalistami IT opracowali przeznaczoną na tablety i smartfony aplikację, która pomaga lekarzom w nauce interpretacji zdjęć rentgenowskich - informuje serwis „BBC News”.

Program "Experior” ma pomóc lekarzom (nie tylko początkującym) doskonalić swoje umiejętności, zwracając szczególną uwagę na wymagające doszkalania słabe punkty. Potencjalnie powinno to ocalić życie niejednemu pacjentowi.

Lekarz może zobaczyć na ekranie tableta na przykład 30 różnych obrazów rentgenowskich, odpowiadających konkretnym, często spotykanym w praktyce stanom chorobowym. Jego zadaniem jest postawienie właściwej diagnozy przez wybranie prawidłowej odpowiedzi.

Oprogramowanie zapewnia korzystającej z niego osobie natychmiastowe wsparcie, a im częściej jest wykorzystywane, tym lepiej dopasowuje się do potrzeb użytkownika. Według doktora Toma Lyncha, specjalisty od medycyny nuklearnej z Northern Ireland Cancer Centre, dostępnej na całym świecie aplikacji używa już niemal 10 000 lekarzy – w tym przebywający w Australii i Nowej Zelandii.

Początkowo „Experior” ma być używany na izbach przyjęć oraz oddziałach onkologicznych, ale z czasem powinna trafić do lekarzy rodzinnych, a nawet znaleźć zastosowanie w edukacji, przemyśle czy usługach finansowych.(PAP)


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!