Pacjentka po przeszczepie twarzy czuje się dobrze, opuściła szpital

20 lut 2014 r.

26-letnia pacjentka, której w grudniu lekarze z Centrum Onkologii w Gliwicach przeszczepili twarz, czuje się coraz lepiej i właśnie opuściła szpital. Podczas czwartkowej konferencji prasowej osobiście podziękowała zespołowi medycznemu, bliskim i rodzinie dawcy.

Za pośrednictwem lekarzy i pielęgniarek Grzegorz i Joanna przesyłali sobie wyrazy wsparcia. Rodzice Joanny liczą, że uda się kiedyś spotkać z Grzegorzem. „Miejmy nadzieję, że grono ludzi, którzy będą tak szczęśliwi jak my będzie się powiększać z roku na rok, że będzie tych pacjentów przybywać” – podkreśliła mama pacjentki.

Centrum Onkologii dostało na przeprowadzenie drugiego przeszczepu 200 tys. zł z Ministerstwa Zdrowia na podstawie podpisanej na ten zabieg umowy. Były to niewystarczające środki, dlatego uzupełniono je z budżetu placówki. Wyceny tego typu zabiegów w innych krajach są znacznie wyższe niż w Polsce.

Prof. Maciejewski wyraził nadzieję, że tego typu zabiegi będą nadal finansowane z resortu zdrowia. Zaznaczył, że Centrum Onkologii nie zakłada konkretnej liczby podobnych zabiegów i stara się dostosować możliwości do potrzeb. „Jeżeli będzie taka potrzeba, wówczas będziemy zastanawiali się nad finansami” – powiedział.

Dodatkowym wsparciem ma być powołana niedawno przez lekarzy z Centrum Onkologii Fundację na Rzecz Rozwoju Chirurgii Rekonstrukcyjnej i Przeszczepów Twarzy, której głównym celem jest wspieranie pacjentów po takich zabiegach.(PAP)

<< < 1 2 > >>

comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!