W szpitalu w Ełku powstanie nowy blok operacyjny

24 lut 2014 r.

Fot. Shutterstock

Do końca października w szpitalu miejskim Pro-Medica w Ełku powstanie nowoczesny blok operacyjny - poinformował ełcki urząd miasta. Remont będzie kosztował 3,8 mln zł i nie powinien utrudnić bieżącego funkcjonowania placówki.

Jak poinformował ełcki magistrat, nowy blok operacyjny zajmie ponad 600 m kw. na pierwszym piętrze szpitala, obok oddziału anestezjologii i intensywnej terapii. Będzie składał się z trzech sal operacyjnych, sali pooperacyjnej z czterema łóżkami, śluz dla personelu i pacjentów, sterylizatorni, magazynów oraz pomieszczeń dla lekarzy i pielęgniarek.

Przetarg na wykonanie prac budowlanych, do którego przystąpiło dziewięciu oferentów, wygrała firma Pedbud z Olsztyna. Inwestycja będzie kosztować 3,8 mln zł brutto i powinna zakończyć się w październiku 2014 roku. Obecne pomieszczenia bloku operacyjnego będą przeznaczone na izbę przyjęć. Zgodnie z umową, remont nie może utrudniać bieżącej działalności szpitala.

Inwestycja jest spowodowana koniecznością przystosowania budynku szpitala do wymogów ustawy o działalności leczniczej. Placówka musi to zrobić przed końcem 2016 roku.

"Dostosowanie struktury i rozkładu pomieszczeń do nowych przepisów oznacza większe bezpieczeństwo dla pacjentów, lepszą obsługę, wyższy komfort pracy zespołów operacyjnych oraz większy potencjał rozwoju dziedzin zabiegowych w miejskim szpitalu" - ocenił ełcki magistrat.

Po zakończeniu prac budowlanych zaplanowano drugi etap inwestycji - zakup wyposażenia, który zostanie prawdopodobnie dofinansowany z tzw. środków norweskich w ramach realizacji projektów, związanych z rozwojem chirurgii onkologicznej oraz opieki nad matką i dzieckiem.

Szpitalem, który oficjalnie używa nazwy Mazurskie Centrum Zdrowia w Ełku, od 2000 roku zarządza spółka Pro-Medica powołana przez samorząd powiatowy i przekazana miastu.(PAP)


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!