Dzięki wsparciu z UE w Pionkach powstanie zakład opiekuńczo–leczniczy

24 lut 2014 r.

Fot. Shutterstock

Do maja 2015 roku w Pionkach k. Radomia (Mazowieckie) powstanie zakład opiekuńczo–leczniczy dla blisko 90 pacjentów. Koszt inwestycji to przeszło 11,3 mln zł, z czego dofinansowanie z UE wynosi 8,6 mln zł.

W poniedziałek w Pionkach podpisano umowę o unijnym wsparciu inwestycji. Jak podkreślił dyrektor tamtejszego Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Aleksander Gawlik, starania o budowę ZOL-u trwały od pięciu lat. „To inwestycja ważna i niezbędna, bo Pionki są miastem ludzi starszych i placówka stworzona z myślą o nich jest tutaj bardzo potrzebna” – podkreślił Gawlik.

Nowoczesny, dwukondygnacyjny kompleks powstanie za szpitalem w Pionkach, przy ul. 15 Stycznia. W salach jedno-, dwu- i trzyosobowych, przewidzianych jest w sumie 86 łóżek dla osób starszych i niepełnosprawnych. Obiekt ma być gotowy w maju przyszłego roku.

Koszt inwestycji to przeszło 11,3 mln zł, z czego ponad 8,6 mln zł pochodzić będzie z funduszy unijnych, przyznanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013. Dodatkowe 2,2 mln zł dołożyło Starostwo Powiatowe w Radomiu, a 500 tys. zł – miasto Pionki. (PAP)


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!