Udany przeszczep dłoni u weterana misji afgańskiej

27 lut 2014 r.

Fot. Shutterstock

Przeszczep dłoni wykonany tydzień temu u 29-letniego pacjenta udał się – ocenia Jerzy Jabłecki, ordynator oddziału chirurgii w szpitalu w Trzebnicy (Dolnośląskie). Mężczyzna stracił dłoń podczas misji wojskowej w Afganistanie.

Stan zdrowia pacjenta jest bardzo zadowalający – powiedział w czwartek PAP Jabłecki. „Pacjent jest w bardzo dobrej formie zarówno fizycznej, jak i psychicznej, co jest niezwykle istotne, ponieważ dobrze rokuje na okres rehabilitacji” - dodał.

Jeszcze przez trzy tygodnie pacjent będzie przebywał w szpitalu, potem czeka go wielomiesięczna rehabilitacja już poza placówką.

29-letni mężczyzna stracił dłoń w 2008 r. podczas misji wojskowej w Afganistanie. Od 2010 r. był zarejestrowanym biorcą w trzebnickiej placówce.

Transplantację wykonano w zeszłym tygodniu; operacja trwała 12 godzin. Był to dziewiąty przeszczep dłoni wykonany w trzebnickim szpitalu, a siódmy udany. Na całym świecie w ciągu ostatnich 15 lat przeprowadzono 88 takich operacji.(PAP)


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!