Fundacja MATIO: mukowiscydoza może dotyczyć każdego z nas

27 lut 2014 r.

Mukowiscydoza jest zaliczana do chorób rzadkich, może jednak dotyczyć wielu z nas, choćby dlatego, że nosicielem mutacji, która ją powoduje, jest co 25 osoba – przypomina Fundacja MATIO z okazji XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Mukowiscydozy.

Aby promować szkoły, które tworzą dzieciom z rzadkimi chorobami genetycznymi odpowiednie warunki do nauki, Fundacja MATIO zainicjowała program „GENialna szkoła”. Od jesieni 2013 r. trwa konkurs, w którym nagradzane są przedszkola i szkoły wszystkich szczebli oraz nauczyciele doskonale opiekujący się dziećmi chorymi na mukowiscydozę i inne choroby rzadkie o podłożu genetycznym. Jego finał będzie miał miejsce podczas XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Mukowiscydozy.

Ponadto, w kilkunastu ośrodkach medycznych w całej Polsce można korzystać z bezpłatnych, telefonicznych konsultacji medycznych w sprawie mukowiscydozy. Informacje na ten temat można otrzymać pisząc na adres e-mail: krakow@mukowiscydoza.pl lub dzwoniąc do Fundacji MATIO (nr telefonu: 12 292 31 80).

Na stronie organizacji można dowiedzieć się również więcej o innych aktywnościach podejmowanych w ramach tegorocznej kampanii.

Honorowy patronat nad XIII Ogólnopolskim Tygodniem Mukowiscydozy sprawuje minister edukacji narodowej. (PAP)

<< < 1 2 > >>

comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!