Dzień Kobiet ze zdrowiem w Katowicach

5 mar 2014 r.

Fot. Shutterstock

O zastosowaniu pijawek dla urody, medycynie przeciwstarzeniowej, czy zasadach opieki nad niemowlęciem będą mówić specjaliści Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach podczas piątkowego „Dnia Kobiet ze zdrowiem”.

Przez cały dzień w Centrum Dydaktycznym Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach – Ligocie będą trwały bezpłatne wykłady, konsultacje specjalistów i badania, warsztaty oraz zajęcia dla dzieci.

„Chcemy zaoferować kobietom z różnych grup wiekowych chwilę relaksu i dawkę wiedzy. Zapracowane, pochłonięte opieką nad innymi, czasem nie myślą o swoim zdrowiu, a od niego przecież tak dużo zależy w życiu ich rodzin” – powiedziała dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu prof. Violetta Skrzypulec – Plinta. „Edukacja i profilaktyka to część misji uczelni publicznej” – dodała.

Podczas imprezy będzie można m.in. wykonać badania cytologiczne i mammograficzne w cytobusie i mammobusie. Zaplanowano też naukę samobadania piersi na fantomach, warsztaty dotyczące higieny jamy ustnej, oceny wad postawy u dzieci, zdrowego żywienia, czy problemu nietrzymania moczu.

Eksperci wydziału będą mówić m.in. o ergonomicznym podejściu do codziennych czynności, faktach i mitach dotyczących odchudzania, metodach radzenia sobie ze stresem, czy korzyściach i zagrożeniach mody na bieganie. Kobiety i ich rodziny będą mogły skorzystać z porad: kardiologa, onkologa, ginekologa, seksuologa, położnej, fizjoterapeuty, psychologa i dietetyka.

Będzie można spróbować swoich umiejętności w wyplataniu torebek, projektowaniu własnej biżuterii, skorzystać z porad stylisty, wizażysty, kosmetyczki czy brafitterki. Pomoc specjalistek w doborze biustonoszy będzie adresowana również dla kobiet po mastektomii. (PAP)


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!