W Bydgoszczy powstanie innowacyjny ośrodek leczenia nowotworów

10 mar 2014 r.

Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Fot. Pit1233/Wikipedia

Jesienią przyszłego roku powstanie Innowacyjne Forum Medyczne, będące ośrodkiem badawczym w ramach Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Placówka będzie zajmowała się rozwojem i wdrażaniem do praktyki klinicznej nowych technologii w leczeniu chorób nowotworowych.

Stworzony został już zespół Innowacyjnego Forum Medycznego, składający się z teoretyków i praktyków, zajmujących się doskonaleniem technologii medycznych.

Ośrodek będzie zajmował się badaniami, wrażaniem i upowszechnianiem innowacyjnych technologii, ale też dydaktyką studentów oraz edukacją lekarzy i innych pracowników personelu medycznego, w tym z zakresu fizyki i inżynierii biomedycznej.

Niebawem rozpocznie się rozbudowa parterowego budynku Zakładu Teleradioterapii dla potrzeby Innowacyjnego Forum Medycznego. Zostaną nadbudowane dwie kondygnacje, z których pierwsza będzie miała charakter techniczny, a na drugiej znajdą się laboratoria, pomieszczenia biurowe i sala wykładowa z prawie 200 miejscami.

Jeszcze w tym roku planowane jest zrealizowanie obiektu w tzw. stanie surowym zamkniętym wraz z zabezpieczeniem przed wpływem warunków atmosferycznych, a także wykonanie osłon radiologicznych oraz systemu klimatyzacji i wentylacji. Pozostałe prace budowlane mają zostać zrealizowane do końca września 2015 r.

Przez cały czas realizacji inwestycji Zakład Teleradioterapii będzie czynny. Funkcjonować będzie też istniejący system wentylacji i chłodzenie akceleratorów, tomografu komputerowego i innych urządzeń.

Inwestycję zrealizuje firma Skanska, a wartość prac wyniesie ok. 21,7 mln zł.

Centrum Onkologii w Bydgoszczy jest renomowanym szpitalem. Placówka, uczestnicząc przez kilka lat w rankingach "Rzeczpospolitej", zajmowała czołowe miejsca. Otrzymywała też bardzo wysokie oceny Centrum Monitorowania Jakości Zdrowia, będącego jednostką Ministerstwa Zdrowia.

W zeszłym roku w ramach Centrum otwarto Park Aktywnej Rehabilitacji i Sportu, z którego korzystają głównie pacjenci i niepełnosprawni sportowcy. W kompleksie budynków o powierzchni prawie 10 tys. m kw. znajdują się m.in. 25-metrowy basen z widownią, hala sportowa, siłowania, grota solna, sauny sucha i parowa, jacuzzi, sale konferencyjne. Inwestycja kosztowała 43 mln zł. (PAP)


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!