Audiobooki i książki dla pacjentów szpitala w Katowicach

13 mar 2014 r.

Fot. Shutterstock

Audiobooki i książki będą mogli wypożyczać podczas pobytu w szpitalu pacjenci Uniwersyteckiego Centrum Okulistyki i Onkologii w Katowicach dzięki porozumieniu podpisanemu w czwartek między tą placówką i Biblioteką Śląską – największą śląską książnicą.

Projekt jest adresowany przede wszystkim do pacjentów zmagających się z chorobą nowotworową, którzy niejednokrotnie spędzają w szpitalu nawet kilka tygodni.

„Pacjent ma u nas otrzymać nie tylko pomoc na najwyższym poziomie, ale także mieć poczucie, że ktoś zatroszczył się o jego potrzeby i zapewnia coś, czego trudno szukać w innych placówkach” – powiedział dyrektor szpitala Dariusz Jorg.

„Chcielibyśmy, żeby nasze wspólne przedsięwzięcie służyło wszystkim potrzebującym. W miejscu odległym od domu książka od zawsze pozwalała oswajać to, co trudne do przezwyciężenia. Pozwalała mieć nadzieję” – dodał dyrektor Biblioteki Śląskiej w Katowicach prof. Jan Malicki.

Pacjenci będą mogli korzystać z audiobooków na własnych laptopach, będzie też możliwość wypożyczenia słuchawek lub discmanów ze słuchawkami u pielęgniarki oddziałowej. Dodatkowo na oddziale radioterapii powstanie mobilna biblioteczka, w której chorzy będą mogli korzystać także z tradycyjnego księgozbioru. Co kilka tygodni pozycje będą wymieniane. Na początek dla pacjentów przygotowano utwory m.in. Olgi Tokarczuk, Umberto Eco, Paulo Coelho, Ryszarda Kapuścińskiego.

Biblioteka ofiarowała też kilkadziesiąt książek – bajek i pozycji edukacyjnych - oddziałowi okulistyki dziecięcej. (PAP)


comments powered by Disqus

Nasz serwis używa cookies. Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym i że wyrażasz zgodę na ich używanie. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies w Polityce prywatności

PUBLIC !!